Shkaku pandemis jom ftof me tfejumin

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Pershendetje historijaime anonim nese ka mundesi. Jam nje vajze nga qyteti i gjilanit 26 vjeqare dhe e fejuar qe dy vite. Me te fejumin njihemi qe nga shkolla e mesme jena kon bashk ne gjenerate dhe kemi pas simpati per  njoni tjetein por diqka me shume nuk kemi pas deri kur na ka ra prap ne te njejtin fakulltet me kon kolege. Ne fk kena nis me nejt baahk kah viti i dyte pasi drwjtimet i kena pas te ndryshme e na bike naj her mu pa aty ktu po kshtu bashk me koleg tjer kena pi kafe e nderkoh kena hi ma fell tani dilsha veq me ta edhe ja shprehem simpatin qe kemi njoni tjetrit dhe fillum lidhjen. Une fr ma perpara skom pas veq ksi dashuriqka si fmi haha e ky u kon i pari per mu qe ja kom fal keejt edhe jemi feju mas 2 viteve qe jemi bo ne lidhje. Arsyja pse po shkruj eshte qe kohen e fundit shum po bohna nervoz gjuthqka pom pengon po rri vet e mka hup vullneti per jete. Kam qene vajz e hareshme e buzeqeshun me nje qendrim te matun e rritun ne nje familje mesatare por me kultur nuk me ka interesu pasuria as senet qe sot ngajn per to po kam dasht me pas nje jete qe mire te qete me u shkollu e me u bo e zoja vwtvetes e me kriju familje. Sa per shkollim fal Zotit shum mir mka shku edhe punoj nje pune te mire me rroge mesatare nuk po bon mu anku se edhe pandemia e ka bo te veten po une problemine  kom te i fejumi jem i cili vepron veq vet qka don. Na kur jena feju kena bo plan qe mas 2 vjetve me bo martesen po tash sivjen qe erdh pandemia ky ju ka tek spo martohum niher se pandemia pandemia sdin tjeter sen, ok pandemia po edhe ka ndiku ne jeten e gjithsecilit prej nesh ama nuk o arsyje per mos mu martu se kushtet i ka te mira dmth pandemia nuk i ka prish pune qe me ja ngushtu gjendjen financiare perkundrazi veq u qel puna se qasi biznesi kan qe ne pandemi u rrit puna po se di naj her dyshoj mos pom tradhton se nonstop ne telefon edhe po dalim ma pak edhe mthot po jom nxon me pune e knej veq e la kshu rrafsh u myt tu ma bo e qata po kallna se krejtve ju pata tregu qe per sivjet msrtohum tash jom bo shum e vrazhd prej nervozes. Ju lutem me jepni naj kshille se skom moter e smuj me u shpreh me naj kon tjeter shoqe kom po smuj kto sene mi fol me to. Pres komente mos ofendoni ju lutem