Për të mos e pare e per te mos me parë më kurrë

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Un kisha nje te dashur nga qyteti im i bukur Prizereni .Ne u takuam për më shumë se një vit dhe ishim miqtë më të mirë të njëri-tjetrit, ne e kuptojmë plotësisht njëri-tjetrin, dhe ende jemi çmendurisht të dashuruar me njëri-tjetrin, por ishte më e mira për ne që të ndaheshim sepse nuk kishim te njejtin mendim. Ai është 23 vjeç dhe dëshiron të martohet dhe të ketë fëmijë së shpejti, dhe unë jam 21 dhe doja të dilja me të për një kohë dhe të martohesha dhe të kisha fëmijë rreth moshës 30 vjeç.
Vendimi ishte i perbashket se e dinim qe eshte më e mira për ne, kështu që vendosëm te ndaheshim. Në ditën e fundit të marrëdhënies sonë, vendosa ta nxirrja atë në një natë takimi të fundit. Ne e kaluam tërë diten duke menduar dhe duke folur për kohërat e preferuara së bashku, gjëra që do të na mungojnë për njëri-tjetrin, si kemi ndikuar në jetën e njëri-tjetrit në shumë mënyra të mira.Ai me bleu lule , me dergoi në një restorant të këndshëm romantik me muzikë dhe pastaj shkuam për të parë film ne kinema, gjat ecjeve me te u mbajtëm dore për dore. Ishte një nga takimet më perfekte, romantike, të lumtura dhe megjithatë pikëlluese që kemi pasur ndonjëherë.
Në fund të natës, thamë lamtumirë ndërsa përqafoheshim dhe putheshim me pasion për herë të fundit dhe shkonim në rrugët tona veç e veç, për të mos me pare e per te mos e parë më kurrë. Ishte gjëja më e vështirë që duhet të bëja deri më sot, por nuk do të doja që ajo të mbaronte ndryshe. Ishte aq perfekt sa mua mu thye zemra ne fund.