Per nje Pushim e detyruar ne Shtrate me Shefin……..

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Pershendetje histroiaime deshiroj te ndaj me ju nje histori e cila mund te ju ndodhe shume femrave ….!!
Jam nje vajze 25 vjeç nga Shqiperia punoj si sekretare ne nje firme private,para 3 muaj per pushime verore me eshte dashur nje pushim nga puna qe te kaloj pushimet verore me familje se bashku pasi qe motra dhe vellau im do iknin ne europ per studime dhe deshironin qe ti benim pushimet se bashku e gjithe Familja.
Isha ne Pune e dija qe gjate veres kishim pune me shume dhe isha ne medyshje qe ti them shefit tim per pushim pasi qe pushimi im me takonte ne dhjetor,por deshira e madhe qe te shkojme se bashku me familjen me detyroi te kerkoj tek shefi pushimin.
Hyra ne zyre tek shefi dhe i tregoj si eshte rasti dhe i them qe me duhet pushim 10 dite ose me pages ose pa pages seshte problem vetem me lejo pushimin qe te iki me familjen se bashku.
Shefi me tregoi qe pushimi nuk me takon dhe me tha qe mundem te largohem nga puna,pastaj i thash te lutem me jep ndonje mundesi sepse kam shume deshire te iki me familjen ne pushime.
Hmmm, pergjigjia e shefit me shtangu krejt mbeta pa fjale,ai me tha nese don te shkosh duhet te kalosh nje nate me mua dhe pushimi do te paguhet dhe do te marresh pastaj pushimin e dhjetorit dhe nuk do largohesh nga puna dhe shefi filloj te me perkedhel…..
Dola nga zyra dhe ika ne vendin tim shefi pastaj doli nga zyrja dhe me tha po te pres ne veture..!!
Mbeta shume e habitur nuk e dija qfare te veproja thosha vet me vete nese nuk shkoj tani do me largoi nga puna ai me tha po te pres ne anen tjeter une e lutja qe te me bej ndonje mundesi per punesim dhe une dola nga puna dhe shkova ne veture,ai u nis dhe me dergoi ne motel atje bem dashuri sa qe se kisha menduar..
Tani jam penduar shumee sa here te shkoj ne pune me kujtohet ajo se qfare kam bere..
Ju lutem vajza mos ju dorezoni askujt per asgje as per pune as per te holla per asgje ju betohem qe do te pendoheni..!!!!!