Nuk kame Gjume ne Sy pa Femijet e mi

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Jam 30 vjecare dua te ndaje nje histori me juve ..
Ne moshen 24 Vjecare permes nje msiti vijne ne shtepi per te me kerkuar tek prindit e mi.
tregon msiti per familjen e djalit dhe keshtu babi sipas fjaleve te msitit pranon qe me dal me u pa djali me qike.
Mas 3 dite kemi dal per me u taku djali ishte I mire dhe u doke shume djal I sinqert.
Babi filloi te pyeste per familjen e tij shumica e shokeve I thonin qe jane familje e mire.
Une dhe djali filluam dhe dolem edhe disa here dhe gjithqka shkonte mire dhe u dakorduam per fejes.
U fejuam pastaj u martuam gjithqka ishte mire si me djalin si me familjen shkonte gjithqka mire.
Mbeta shtatzane bera nje djal pas 2 viteve edhe nje vajze.
Jeta ishte normale gjithqka ishte mire.
Burri filloi qe shpesh ta permen shkuarjen ne Siri se po bejn pa drejtesi per muslimanet dhe qdo here I thoshim jo si une si familja e tij .
Pas nja 6 muje Burri me thot qe po shkoj ne Turqi per pune diqka me kqyr ni projekt dhe nrm qe pranuam si une si familja e tij dhe ai shkoj,pas 2 dite na telefonon dhe thote qe ka shkuar ne Siri per lufte.
Une dhe Familja e tij nuk e benim gjumin si gjume provojshim qe me telefonu e me shkru sms por ishte e pamundur,qe nga ajo dit me burri nuk eshte lajmru dhe nuk dim asgje per te.
Familjes tem I tregova per krejt kto ndodhi por me thoshin qe kadal mos u ngut mos u bo merak se nashta vjen lajmrohet edhe ata duke u munu mem jep force.
Familja e burrit ja nisi mem lan fajtore mu qe kishe une  ekom dit dhe sju kam tregu,keshtu jeta jem filloi qdo dite te veshtiresohet ne familjen e burrit.
Nje dite familja e burrit me thojne qe ma ti ski vend ne kete shpi dhe duhet me u largu nga kjo shpi se je fajtore qe djali u shku atje.
Une u desht me leshu shpin dhe shkova tek familja jeme  ja u tregova rastin krejt ..
Femijet !!!!!!
Femijet mi morren  vetem nje here i kam pa prej qe jam ardh te familja jeme edhe ata kunata jem mi ka qit me ni kaffe pak sa mi pa po kur vjehrri e ka marr vesh ja ka ndalu edhe kunates e krejtve mem lon mi pa fmit…
Tash rri te familja jeme me kerkojn me u martu te dikush tjeter por spo di qka me bo spo kam vullnet te jetes pa femijet e mi se ma gjumin si gjume nuk e bej gjith femijet me rrin para syve !!!!