Nga Promotere ne Menaxhere …!

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Anonime ju lutem juve historiaime..
Jam ni vajze nga Kosova jam Studente ne Prishtine ..
Pershkak te studimeve qe te jetoj ne prishtine u detyrova qe te hy ne pune,
puna ishte shume e mire punoja si promotere 4 – 6 ore ne dite paga ishte e mire kisha kohe edhe per studime.
Pas 2 muaj qe punova me thirr shefi ne zyre dhe me thote qe duhet me shku ne turki se bashku se atje eshte nje panair ku duhet me shiku me marr naj produkt te ri per firmen tone..
Une pranova nuk ma merrte menja qe ko me kon naj loj e shefit tem.
Masi qe shkum ne hotel ishe hoteli shume i mire diqka qe me beri pershtypje shume dhomat i kishim te ndara,dolem per darke ne hotel dhe filluam pak me pi gjate darkes disa gota me vere,shefi me tha hajde ne dhome te une vazhdojm me pi edhe pak edhe bisedojm rreth punes.
Shkuam drejt e ne dhomen e shefit vazhduam me pi njejte dikur une veq fillova me u pi pak..
Shefi nuk me folke per pune kurgjo hiq kur e pa qe une kam nis mu pi shefi filloj te me ngacmoj,me thojke qe ky takim e ky panair eshte veq per mu e per ty se ska panair po une kom fillu me u dashuru ne ty se me pelqen shume une niher refuzova ai me thojke qe ngadale te bisedojm edhe pastaj me tha qe do te behesh menaxhere kryesore ne firm do te rritet paga e kshtu vetem qendro sonte me mua une pranova sepse mendova qe tash skam qysh me ja bo edhe kemi qendruar 3 net se bashku ne hotel ishte diqka e paharruar,..
Sot jom ende manaxhere ne firme dhe jemi ne lidhje te fshehte me shefin ende…sa here me kerkon jam e detyruar me shku ose me hjek nga puna..
Keni kujdes te gjitha Vajzat