Kolegja e punes mrraset gjith po knej e du te fejumen teme skom qef me tradhtu knej kjo mprek si nfore

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Prsh faqes edhe atyne qe e lexojne. Admin te lutna anonim po du me shkru per nje situate neper te cilen po kaloj e jom shum konfuz edhe kisha mas qef me i mar mendimet e lexuesve ne komente pa ofendime ju lutem. Ather une jam nje djal i ri nga Prishtina dhe punoj tash e dy vite ne nje kompani prestigjioze te jashtit ne Prishtine, punoj si dizajner dhe jam shume i suksesshem ne punen qe e bej dhe kam arrit shum shpejt te ngitem ne detyre dhe tash me nje fjal jam edhe si menagjee apo pergjegjes i punetorve tjere aty qe punojne se bashku me mua. Une jam lind e rrit ne perendim dhe atje e kom kalu bukur nje periudhe te jetes me nje fjale shumicen e jetes atje edhe jam msu me mentalitetin e atjehit po qe nja 3 vjet jemi kthy ne Kosove se babi ka qef ktu me jetu masi edhe i kena punt mire edhe pak me ja bo qefin atij u duft mu kthy se jom djal i hastretit i kam edhe dy motra te martume e vet jom i fejum qe 1 vet. Qef kom bo boll sa jom kon hals ms i ri e per femna nuk kom hek keq po me kohen e mendova qe duhet mi lon ato sene e me gjet dikon qe me u rahatu qysh ka dhon Zoti. Te fejumen e kom gjet vet jena taku ne pushime edhe jena bo bashk se na ka shku muhabeti mandej kena vendos me bo diqka ma shume me kriju familje bashk edhe shyqyr Zotit mire jena, po arsyja pse po shkruj o nje hall qe e kom ne vendin e punes pra osht kolegja qe punon ne zyre me mu. Kolegen e kom taku ne pune dmth ajo o puntore ma e vjeter dhe mirret me kontabilitet dhe ka nje paraqitje te mire mirpo mu ka nis me qysh me thon si mem provoku dyqysh se tash edhe shkaku pandemise u reduktu numri i puntoreve ne zyre punojne ma ahum online e neve shpesh na bjen veq na dy me kon ne vendin e punes edhe dyqysh pom doket qe ka ndryshu kjo ne raport me mu, e vrej ne paraqitje teshat qe pi vesh shum ma provokuse ju ka lshu goja ma shume po fol ma shlire me mu edhenaj her si ne fore po bpn gjeste qe bime po nihem ne siklet. Qysh thash qefe me femna kom bo boll ama na meshkuj jena apet shumica jena qasi qe sa te o hekri i nxeht e rrehum hahaha po ne anen tjeter knej e du te fejumen teme e spo du me ja punu mas shpine, po edhe te fumen e kom jasht e vjen pesh ne ks veq mem pa mu e tash shkaku pandemis pak ma rrall po vjen ama apet cdo muj gati qe vjen ka 2-3 dit rrin me mu e kalojna mire. Po tani kur po shkon ajo jasht une naj her po jes keq e po kom nevoj se jom msu me pas jeten e till me femna ngat ama deri tash jom majt si burrat po tash se di naj her pom shkon menja me i grah ne te zezen se spo durohet pa ngjy dikun. Kjo kolegja u kon niher e martume po ish nda qe nja 2 vjet e tani o free si zogu edhe spi ja nin e ka lshu ne ler e shpesh me vet sene qe hin ma fell e qe po thom ju ka qel goja u liru me mu po fol si me kon te martum edhe pse une maj qendrim ama tybe spo kom faj ksaj pi kruhet e ma bojke nje dit hala sna qite naj dark e dy vjet i bone ne pune e ja bona more kur jom feju ju kom qarros edhe krejt kolektivi kena dal tha ashtu po veq une e ti vet me dal naj kah mu knaq.. e disha ku po don me dal po ja bojsha kismet kismet e lejsha vjerr kuku ani pi qet do parfima te fort me sabah po mtrullav spo muj mu koncentru ne pune. E tani ma pak qe po dalim ne pauz e kena ble ksi aparat te kafes edhe nje dit ma qiti nje kafe e ma prunu edhe kmishen e kish qpertheku pak edhe i kishin dal gjoksi per mashallah dojke min kup e si nfore me preku tu ma pru kafen ne tavoline po une lujta jom met as anej as knej spo di qka me bo tybe veq me lon punen krejt po dyqysh edhe pse muj me punu tjeter kah ose me qel temen diqka o pune qe ja vlen me punu se ka kogja emer edhe ne dit te sodit kan thon ku je rahat mos lyp mir mu qu pesh. Me falni qe e zgata pak po deshta me marr naj mendim qka kishit bo ju ne vend temin me kon, une spo du mas shpines me ja punu te fejumes se pernime o person i bekum e urt e bukur tonat i ka e shkollume e zoja e sdu per nje knaqsi 5 minutve me shkatrru gjithqka.