Djali axhes ma ka humb virgjerine me force ne moshen 13 vjeqare

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Pershendetje faqes tuaj, jam nje vajz nga komuna e Klines por dua te mbetem anonime se nuk dua te kuptohem se kush jam. Tash jam 26 vjeqare dhe jetoj ne Prishtine, fakultetin ende nuk e kam perfunduar sepse po me duhet edhe me punu me i ndihmu familjes se jena vetem 3 motra dhe vlla nuk kam e prind jon plak. Historia qe dua ta tregoj me ju eshte pak ma ndryshe se historite tjera per shkakun se fatekeqsine qe e kam perjetu une veq Zoti e din. Ne fshatin prej nga vi gjat luftes jan djeg disa shtepi dhe nder to edhe shtepija e axhes tem dhe mas luftes kan ardh me banu tek na ne katin e dyte dhe na kemi jetu posht dmth dy familjet ne dy katet. Babi punojke ne terren ne ate kohe e i bike gjith diten me kon jasht veq ka mramja vike ne shpi e mami amvise u kujdes per neve. Nje dit vere motrat edhe mami shkun me nje kanagjegj une jo se isha ma e vogla e nejta ne shpi edhe tu nejt ne ballkon po vjen djali axhes me nejt edhe me tha ka jon kta thash jon shku kanagjegj e tani tu nejt ja nisi me mu afru une kishe po bon hajgare ai ma shume e ma shume ika hina mrena ai mas meje se harrova me cek ai eshte nja 3 vjet ma i madh se une edhe e ka shfrytzu rastin kur nuk u kon kerkush ne shpi e me erdh permas une skisha fort ai ma shtyjti deren e dhomes edhe me kapi me forc ma boni at punen ne shtratin e prinderve te mi dhe me la me lot ne sy sot e asaj dite une sdi qka eshte me gzu nje dite te vetme. Jom kon nxanse shembullore e urt e hareshme e per nje moment jeta ma thej qafen me nje harbut qe as njeri smuj me i thon ai o ma zi se kafsha. Une kete ngjarje me kerkon kurr nuk e kom nda as si kom tregu kerkujna kom pas frig edhe jom met pa martu vijne msit mem lyp une gjej arsyetime edhe spo di deri kur ma kshtu me jetu me lot ne sy cdo nat qe e qes jastakun me ra me flejt. E di qe dikush sot se ka problem at punen e moralit bile sot per qef me 14 vjet qikat e reja e bojn e i ndrrojn ka 100 meshkuj i bojn tona te zezat e ne fund rahatohen ku o mas miri e une jom met si qyqe ne rrem skom mujt me gzu nje dit te vetme e skom pas as me kon me i qa hallet se motrat jon te mertume i kan familjet e veta e skom mujt me to mu qel shoqe te ngushta skom majt ngat veti se gjith mka pengu ky fakt qe e kom pas ket fatkeqsi edhe tani kom majt distanc me njerz se mu ka dokt vetja e pa vlere si nje lecke. Me falni qe e zgjata pak mirpo deshta me u shfry dikun edhe me mar naj kshill prej juve a keni pas naj rast te ngjajshem a diqka apo si kishit me vepru nese kishit me qene ne vendin tim. Ju deshiroj shendet e paqit nje jete te mire e pa brenga.