28 Nentori i Brishte

duhet të kyçuni ose regjistrohuni të pëlqeni postimet.

Ne moshen 23 vjecare filluam te bashkebisedonim me ish bashkeshortim tim ne rrjete sociale.
Pas disa ditesh dolem ne takim dhe keshtu filloj nje jete e re per mua
pas 1 viti u fejuam dhe pas 1 viti tjeter u martuam ,gjithqka shkonte ne rregull me martesen tone ishim te lumtur,une punoja ne nje firm austriake me seli ne kosove dhe  here pas here kishim trajnime jasht vendit 2-3 here ne vit .
Sa here shkoja ne shtepi te familja ime motra ime gjithmone me thojke se burrin e ke te mire por ti je grua e gabuar per te dhe keshtu duke menduar se ben shaka motra nuk e merrsha shume parasysh.
Pas nje kohe dhe burri filloj te ndryshoj pak nga pak dhe ai filloj te me gjuante me fjal here pas here.
Kisha nje trajnim jasht vendit per 3 dit ne austri ne kosove ishe festa e 28 nentorit dhe mua me u desht me udhetu.
Gjate qendrimit tim ne austri burri im dhe motra ime kishin dal per fest ne lokale dhe gjate qendrimit te tepert bashk ata kishin filluar te pinin alkool deri ne dehjen e tyre dhe duke u puthur ne lokal qe kishin zene vend ne nje qosh te lokalit,papritmas me vjen nje foto ne viber nga shoqja ime duke me derguar motren time dhe bashkeshortin  duke pire,pastaj me dergon dhe foton tjeter duke u puthur !!!!!
E telefonoj burrin nuk ma hap telefonin,poashtu telefonoj edhe motren edhe ajo nuk ma hap telefonin pas 5 minutave motra me shkruan qe jam ne qytet me shoqe dhe nuk te ndegjoj se ka zhurme per feste e 28 nentorit.
Kur kthehem ne kosove shkoj ne shtepi burri u bente kishe skishte ndodhur asgje dhe keshtu pastaj ja tregoj foton dhe I them pse ju te dy bashke ne lokale per fest ai me thot me ka ftuar ajo pasi qe isha vet dhe dolem por ska ndodhe asgje vetem kemi festu kur ja tregoj foton e dyt duke u puthur ai mbeti I shtangur dhe tha qe ajo kishte pire shume dhe keshtu vetem me ka puthur nje here duke u munduar te arsyetohet.
Shkoj ne shtepi tek familje dhe ishte mami dhe motra aty ato te dyja ishin ne dijeni se qfar ka ndodhur por deshironin ta mbanin te fshehte qe kishe mos me ma prish martesen time..
Ja tregoj motres time foton edhe ajo mundohej te arsyetohet njejte sikur burri duke thene me ka ftuar ai per fest dhe keshtu kur ja tregoj foton e dyt dhe nuk e le per te folur hiq duke I then qe me ka treguar burri qe ti e ke puthur dhe nga aty keni ik ne motel dhe keni fjet bashke ajo  mbeti e habitur dhe dikur pranoi qe kishte fjetur me burrin tim.
Keshtu nga jo dite me nuk jame as me burrin tim dhe as me familjen time..
Jetoj e vetme ne Banes me qera !!!!!